Az Európai Unió tagjaként, nyitott gazdaságként Magyarországon a foglalkoztatók szinte minden gazdasági-társadalmi szegmensben egyre jobban igénylik a nemzetközi kapcsolatokban, az Európai Unió ügyeiben és a diplomácia kérdéseiben jártas, nyelvet beszélő, jó kommunikációs készséggel bíró, sokoldalúan képzett szakembereket. A levelező tagozaton elérhető nemzetközi gazdálkodás szak tananyaga éppen az ilyen szakemberek képzését célozza.
A szakon folyó oktatás erőssége, hogy a szükséges elméleti alapok és szakirányú ismeretek magas szintű oktatása mellett nagy súlyt helyezünk a gyakorlati tudás megszerzésére is. A képzés pedig különféle kompetenciafejlesztő tréningalapú szemináriumokkal lesz teljes. Diákjainknak segítséget nyújtunk abban, hogy diplomájuk kézhezvételekor már több hónapos, aktív gyakorlatot tudhassanak maguk mögött, többnyire neves közép-, nagy- és multinacionális vállalatoknál, az Európai Parlamentnél, önkormányzatoknál, kutatóintézetekben, a médiában stb., de az EU programjaihoz kapcsolódva lehetőség van arra is, hogy külföldön vegyenek részt részképzésben. Diákjaink tudományos fejlődését a TDK-munka segítésén túl szakmai konferenciák szervezésével, kiadványok készítésével is előmozdítjuk, biztosítva számukra az előadás, publikálás lehetőségét.
Nappali tagozaton négy féléven keresztül ingyenes idegen nyelvű képzéseket is biztosítunk, ezzel elősegítve a készségszintű nyelvtudás megszerzését hallgatóinknak.
A nemzetközi gazdálkodás szakot azoknak ajánljuk, akik megalapozott nemzetközi ismeretekkel rendelkező üzleti szférában működő vagy elemző közgazdászok kívánnak lenni, érdeklődnek a világgazdaság, az Európai Unió, a diplomácia, a nemzetközi kapcsolatteremtés, a nemzetközi szervezetek működése iránt.
nemzetközi tárgyalás, EU-diplomácia, diplomácia-történet, nemzetközi marketing, transznacionális társaságok, nemzetközi pénzügyek, nemzetközi etikett, protokoll, közkapcsolati ismeretek, EU-gazdaságtan, vezetői számvitel, kontrolling, EU regionális politika, EU jogi ismeretek, nemzetközi politikai gazdaságtan, nemzetközi gazdálkodó szervezetek.
multinacionális vállalatoknál lévő munkakörök, európai uniós köztisztviselő, EU-pályázatírás, gazdasági lobbi, nemzetközi kapcsolatok szakértő, intézményi kommunikáció, politikai elemzés, vállalati tanácsadás, külpolitikai és gazdasági szakújságírás, vezetés- és szervezetfejlesztés.
multinacionális vállalatok, külkereskedelmi képviseletek, gazdasági kamarák, közszféra gazdasági ágazatai, Európai Parlament (Brüsszel), Magyar Tudományos Akadémia, magyar gazdálkodó szervezetek, önkormányzati hivatalok, vállalatok, nemzetközi közalapítványok.
Képzési és kimeneteli követelmények
Amennyiben nem rendelkezik az előírt érettségivel és/vagy 280 ponttal, abban az esetben javasolt a Zsigmond Király Egyetem felsőoktatási szakképzései közül választania, ahol felvételi minimum-pontszám 240 jelenleg, és bármelyik két érettségi vizsgatárgyból számítható pont.
Európai Unió • Gazdaságdiplomácia • Nemzetközi szállítmányozás és logisztika
(E-00725/2014/D007)
Tovább(E-00725/2014/D008)
Tovább(E-00725/2014/D002)
Tovább(E-00725/2014/D003)
Tovább(E-00725/2014/D005)
Tovább(E-00725/2014/D006)
Tovább(E-00725/2014/D001)
TovábbA végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!
A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!